Karczma Pod Sową
Szyprówka - Chata Pod Sową
Juventur Walbrzych
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Nadleśnictwo Jugow
Schronisko Sowa
Schronisko turystyczne Orzeł
MARCCO
Enervit
Góry Sowie
Ośrodek wypoczynkowy Rzeczka
biegigorskie.pl
Data Sport
Dla was
Portal gorski
Biegamy po gorach
Pieszyce
XC LIFE
CKG Nowa Ruda
biegigorskie.pl
Bracia Rodzeń
Półmaraton Ślężański
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Bieg na Sleze
Festiwal Biegów
RadioWrocław
Liga Biegów
Kamayu
BoxMe
KSS Bartnica
Travel
FitLife
YellowVit
GreenMag
Sowie
Browar Wielka Sowa
http://kuehne.pl/
http://sudeckiprodukty.pl/
GNR
Strona główna biegaj w gorach sowoich
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Brązowa Kozica 2015
CKG Nowa Ruda

Nasze nagrody:

„Półmaraton Sowiogórski" - debiut trasy!

Trasę „Półmaratonu Sowiogórskiego” Anno Domini 2018 można scharakteryzować w trzech słowach: trudna, wymagająca i piękna. Trudna, bo praktycznie od startu, aż do szczytu Wielkiej Sowy, to 14 km wspinaczki z poziomu 475 m. npm. na 1015 m. Nawet odcinek z Koziego Siodła na Wielką Sowę (ok. 2,1 km) teoretycznie łatwy, bo zawodnik musi pokonać  jedynie  ok. 140 m. różnicę wzniesień okaże się w praktyce niezmiernie uciążliwy i trudny technicznie.

 

 

 

Później, co prawda cały czas w dół, ale przez ponad 2,5 km, będzie to karkołomne zbieganie po kamieniach, głazach  i korzeniach  drogami  i ścieżkami o bardzo dużym nachyleniu. Najpierw zawodnik musi wykazać siłę i wytrzymałość, a później, kiedy zaczyna  brakować sił, być mocno skoncentrowanym na niezmiernie trudnych technicznie odcinkach. Nawet na 2 km przed metą nie będzie łatwo, mimo, że  trasa poprowadzi malowniczą doliną wzdłuż górskiego potoku wśród łąk i pastwisk.

 

 

 

 

Tegoroczna trasa w stosunku do trasy z lat 2016 i 2017, kiedy „Półmaraton Sowiogórski” znalazł się w składzie SUPER BIEGU, różni się mocno. Aż 8 km, to zupełnie nowe odcinki, bo nikt wcześniej w żadnym biegu po nich nie biegał. I to jest ta niespodzianka.

 

Niektóre przygotowane zostały przez organizatorów specjalnie na ten bieg, jak np. odcinek prowadzący z Lisich Skał poprzez Grabinę /947 m. npm./ i Koziołki. Wszystko po to, aby trasę w tym roku przygotować  jak najlepiej, przyjąć jej ostateczną wersję i więcej nie zmieniać. Wszyscy, którzy pobiegną w tym roku, będą trasę testować i chętnie posłuchamy opinii na jej temat. Może trzeba będzie jeszcze coś poprawić.

 

 

 

Oczywiście biegnący, zwłaszcza ci z czołówki, nie mają zbyt wielu okazji podziwiania widoków, bo trzeba uważać w trudnym terenie, ale będzie jedno wspaniałe miejsce  - dolina Sowiego Potoku    w  Sokolcu. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Górach Sowich. A poza tym, na szczęście, rzadko odwiedzane. 

 

 

Tegoroczna trasa, to zupełnie nowa przygoda biegowa, liczy 21,3 km przy przewyższeniu ok. 750 m. Warto przyjechać.
Bieg otrzymał kat. S w tegorocznej Dare 2 B Lidze Biegów Górskich, więc czołówka polskich biegaczy górskich będzie miała dylemat : „Półmaraton” czy „Bieg na Wielką Sowę”?  Niewiele osób zdecyduje się na start dzień po dniu.  

 

 

 

 

Wkrótce więcej o nagrodach, pakiecie startowym i pracy Biura Zawodów.

 

 

 


Przypominamy:

11 sierpnia 2018 roku, ośrodek „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich,
start godz. 11:00.

 

 

Zapraszamy,
Gabriela Buczek / Edward Kozłowicz

 

11 czerwca 2018