Karczma Pod Sową
Szyprówka - Chata Pod Sową
Juventur Walbrzych
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Nadleśnictwo Jugow
Schronisko Sowa
Schronisko turystyczne Orzeł
MARCCO
Enervit
Góry Sowie
Ośrodek wypoczynkowy Rzeczka
biegigorskie.pl
Data Sport
Dla was
Portal gorski
Biegamy po gorach
Pieszyce
XC LIFE
CKG Nowa Ruda
biegigorskie.pl
Bracia Rodzeń
Półmaraton Ślężański
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Bieg na Sleze
Festiwal Biegów
RadioWrocław
Liga Biegów
Kamayu
BoxMe
KSS Bartnica
Travel
FitLife
YellowVit
GreenMag
Sowie
Browar Wielka Sowa
http://kuehne.pl/
http://sudeckiprodukty.pl/
GNR
Strona główna biegaj w gorach sowoich
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Brązowa Kozica 2015
CKG Nowa Ruda

Nasze nagrody:


Wielka Sowa nadciąga....

 

Tylko 90 dni dzieli nas od startu 8. "Biegu Na Wielką Sowę"!

 

Przypomnijmy: 13 sierpnia br,. Ludwikowice Kłodzkie, Dolny Śląsk, Centrum Rekreacyjne "Harenda. Start godzina 11:00.

 

Zdobywca "Złotej Kozicy", najlepszy polski bieg alpejski 2016 roku od lat przyciąga biegaczy chcących zmierzyć się kultową trasą. Popularność biegu sprawiła, że w zeszłym roku na starcie stanęło 500 biegaczy, w tym cała polska czołówka biegaczy górskich.

 

Kto był u nas i biegał wie, że warto przyjechać: dla trasy, kibiców, atmosfery, organizacji, wreszcie dla urokliwego miejsca w Górach Sowich  jakim jest "Harenda".

 

Zapisy nabierają tempa. Przyspieszenie - jak zwykle- nastąpi w czerwcu, a w ostatnich 2 tygodniach przed imprezą zaleje nas fala zgłoszeń i wpłat. Oczywiście to cieszy.

 

Niemniej warto już teraz pomyśleć nad wpłatą wpisowego, bowiem do końca maja to tylko 45 zł! Natomiast wysokość wpisowego o 10 zł wzrośnie w czerwcu i lipcu. Też do zniesienia. Za to drożej będzie w sierpniu, a na dodatek dla spóźnialskich może zabraknąć pełnych pakietów startowych. Co prawda przygotowani jesteśmy na 600 osób, ale różnie to bywa w ostatniej chwili. Oczywiście różne przypadki zdarzają się zwykłym ludziom, a biegaczom jakby częściej. A to kontuzja, choroba, wydarzenie rodzinne, układy w pracy itp. Sytuacje nie do przewidzenia - to zrozumiałe.

W każdym razie, tytułem przypomnienia - w maju to tylko 45 zł!

 

Zawodnicy, którzy ukończyli 65 rok życia są zwolnieni z opłaty startowej, a mieszkańcy miasta i Gminy Nowa Ruda płacą symboliczne wpisowe. Zwolnieni z opłaty startowej są także zwycięscy "Biegu Na Wielką Sowę" w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn w latach 2010-2016 oraz zawodnicy zaproszeni przez dyrektora biegu. Jest także "furtka" regulaminowa, która zakłada przyjmowanie zgłoszeń drużynowych - min. 5 osób po 35 zł od osoby.

 

W tym roku Biuro Zawodów czynne będzie także w przeddzień imprezy, a więc 12 sierpnia będzie można odebrać numer i pakiety startowe w godz. 16:00 - 20:00. Oczywiście w "Harendzie"

 

Trasa generalnie bez specjalnych zmian, czyli niezbyt łatwa ale za to przepiękna widokowo i przyrodniczo. Myślimy jedynie o niewielkiej zmianie miejsca startu na terenie "Harendy".

 

W ramach 8. "Biegu Na Wielką Sowę", podobnie jak w roku ubiegłym, odbędą się Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim i mimo, że w regulaminie nie  umieściliśmy kat. K/M 70, to jesteśmy przygotowani na przyjęcie zawodników po 70-tce i zaproszenie ich na podium.

 

Wkrótce poinformujemy Was o zawartości pakietu startowego, premiach górskich i oficjalnym sponsorze biegu.

 

Do zobaczenia w Ludwikowicach Kłodzkich Zapraszamy!

 

Gabriela Buczek

Edward Kozłowicz

 

 

 

 

7. Bieg Na Wielką Sowę
16 maja 2017