16 maja 2017
7. Bieg Na Wielką Sowę

 

Tylko 90 dni dzieli nas od startu 8. "Biegu Na Wielką Sowę"!

 

Przypomnijmy: 13 sierpnia br,. Ludwikowice Kłodzkie, Dolny Śląsk, Centrum Rekreacyjne "Harenda. Start godzina 11:00.

 

Zdobywca "Złotej Kozicy", najlepszy polski bieg alpejski 2016 roku od lat przyciąga biegaczy chcących zmierzyć się kultową trasą. Popularność biegu sprawiła, że w zeszłym roku na starcie stanęło 500 biegaczy, w tym cała polska czołówka biegaczy górskich.

 

Kto był u nas i biegał wie, że warto przyjechać: dla trasy, kibiców, atmosfery, organizacji, wreszcie dla urokliwego miejsca w Górach Sowich  jakim jest "Harenda".

 

Zapisy nabierają tempa. Przyspieszenie - jak zwykle- nastąpi w czerwcu, a w ostatnich 2 tygodniach przed imprezą zaleje nas fala zgłoszeń i wpłat. Oczywiście to cieszy.

 

Niemniej warto już teraz pomyśleć nad wpłatą wpisowego, bowiem do końca maja to tylko 45 zł! Natomiast wysokość wpisowego o 10 zł wzrośnie w czerwcu i lipcu. Też do zniesienia. Za to drożej będzie w sierpniu, a na dodatek dla spóźnialskich może zabraknąć pełnych pakietów startowych. Co prawda przygotowani jesteśmy na 600 osób, ale różnie to bywa w ostatniej chwili. Oczywiście różne przypadki zdarzają się zwykłym ludziom, a biegaczom jakby częściej. A to kontuzja, choroba, wydarzenie rodzinne, układy w pracy itp. Sytuacje nie do przewidzenia - to zrozumiałe.

W każdym razie, tytułem przypomnienia - w maju to tylko 45 zł!

 

Zawodnicy, którzy ukończyli 65 rok życia są zwolnieni z opłaty startowej, a mieszkańcy miasta i Gminy Nowa Ruda płacą symboliczne wpisowe. Zwolnieni z opłaty startowej są także zwycięscy "Biegu Na Wielką Sowę" w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn w latach 2010-2016 oraz zawodnicy zaproszeni przez dyrektora biegu. Jest także "furtka" regulaminowa, która zakłada przyjmowanie zgłoszeń drużynowych - min. 5 osób po 35 zł od osoby.

 

W tym roku Biuro Zawodów czynne będzie także w przeddzień imprezy, a więc 12 sierpnia będzie można odebrać numer i pakiety startowe w godz. 16:00 - 20:00. Oczywiście w "Harendzie"

 

Trasa generalnie bez specjalnych zmian, czyli niezbyt łatwa ale za to przepiękna widokowo i przyrodniczo. Myślimy jedynie o niewielkiej zmianie miejsca startu na terenie "Harendy".

 

W ramach 8. "Biegu Na Wielką Sowę", podobnie jak w roku ubiegłym, odbędą się Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim i mimo, że w regulaminie nie  umieściliśmy kat. K/M 70, to jesteśmy przygotowani na przyjęcie zawodników po 70-tce i zaproszenie ich na podium.

 

Wkrótce poinformujemy Was o zawartości pakietu startowego, premiach górskich i oficjalnym sponsorze biegu.

 

Do zobaczenia w Ludwikowicach Kłodzkich Zapraszamy!

 

Gabriela Buczek

Edward Kozłowicz

 

 

 

 


Wielka Sowa nadciąga....

Nasze nagrody:

CKG Nowa Ruda
Brązowa Kozica 2015
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
GNR
KSS Bartnica
BoxMe
Kamayu
Bieg na Sleze
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Półmaraton Ślężański
Bracia Rodzeń
biegigorskie.pl
CKG Nowa Ruda
Pieszyce
Biegamy po gorach
Data Sport
Schronisko Sowa
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Szyprówka - Chata Pod Sową