13 czerwca 2017
premie górskie

 

Rzadko się zdarza, aby organizator decydował się  na jakieś premie na trasie biegu. Zwykle jest start i meta. I nie ma znaczenia, czy dystans to 5, czy 100 km, czy jest to  bieg uliczny, czy górski. Liczą się tylko zwycięzcy i za zwycięstwo otrzymują gratyfikacje rzeczowe lub finansowe.

Już w poprzednich „Biegach na Wielką Sowę” pojawiały się premie górskie. Najpierw  była jedna, później pojawiła się następna…
W tym roku w „Regatta 8. Biegu na Wielką Sowę” będą aż trzy premie górskie na niespełna 10 kilometrowej trasie. Ale po kolei:


PREMIA GÓRSKA NR 1.
Będzie usytuowana na Przełęczy Sokolej, na terenie „Karczmy pod Sową”. Jest to 3 km trasy i chwila wytchnienia po prawie kilometrowej wspinaczce. Tu czeka na zawodniczki i zawodników nagroda finansowa. W sumie 600zł do podziału! Otrzymają je trzy pierwsze zawodniczki i trzech pierwszych zawodników, którzy zameldują się na linii premii.
Podział premii jest następujący:
Miejsca: 1 – 3: 150zł /100zł /50 zł.
Fundator – „Karczma pod Sową”.

 

 

Kolejne bonusy czekają na liderów biegu  już po kolejnych 200m.Na wysokości „Szyprówki” czeka premia  w wysokości 200zł: dla pierwszej kobiety –100zł i dla pierwszego mężczyzny –100zł,czyli PREMIA GÓRSKA NR 2.
Fundator – „Szyprówka”. Zwykle jest tu usytuowana kurtyna wodna, którą zawodnicy bardzo sobie cenią ze względu na upał panujący podczas biegu. Finanse dla najlepszych, rozkosze kurtyny  wodnej dla wszystkich po równo.


Trzecia i ostatnia premia znajdować się będzie obok schroniska „Orzeł” (875 m. n.p.m. – 3,5 km trasy):REGATTA PREMIA GÓRSKA NR 3.
Już  w zeszłym roku dołączył do nas nowy sponsor – Regatta Great Outdoor – jedna z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich marek outdooru. Marka popularna, gdyż oferuje dopracowane modele wysokiej jakości po  przystępnych cenach. W kolekcji Regatty każdy znajdzie coś dla siebie. Również biegacze. Regatta będzie „twarzą” tej premii.