Szyprówka - Chata Pod Sową
Juventur Walbrzych
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Schronisko Sowa
Ośrodek wypoczynkowy Rzeczka
Data Sport
Biegamy po gorach
Pieszyce
CKG Nowa Ruda
biegigorskie.pl
Bracia Rodzeń
Półmaraton Ślężański
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Bieg na Sleze
RadioWrocław
Liga Biegów
Kamayu
BoxMe
KSS Bartnica
GNR
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Brązowa Kozica 2015
CKG Nowa Ruda

Nasze nagrody:

Aktualności

Regulamin

Zapisy

Trasa

Wyniki

Galeria

Noclegi

Jak dojechać
na start

 

HISTORIA BIEGU

 

Po raz pierwszy „Półmaraton Sowiogórski” odbył się 27 września 2014 roku.                    
Wspólnym wysiłkiem p.Michała Dominiaka –właściciela schr. ”Orzeł” - przedstawicieli USKS z Ludwikowic Kłodzkich i firmy Grabek Promotion zorganizowano bieg, którego start i meta zlokalizowane zostały obok schroniska na wysokości  779 m. npm. Trasa poprowadzona przez najpiękniejsze fragmenty Gór Sowich wywołała pozytywne emocje  wśród biegaczy.
 
   W inauguracyjnym biegu zwyciężył Piotr Holly z Wałbrzycha ,a bieg ukończyło 148 osób. Rok później pobiegło już 205 zawodników. Na kolejne dwa lata 2016 i 2017 bieg wszedł w skład Sportowego Weekendu organizowanego przez Grabek Promotion. Jego kolejne edycje odbyły się w Ludwikowicach Kłodzkich/ośrodek „Harenda”/ w dużej części po trasie z 2014 roku.         
  W 2018 roku bieg powrócił do jego pomysłodawców z UKS Ludwikowice  i był organizowany wspólnie z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w przeddzień „Biegu na Wielką Sowę”. Rok później Półmaraton Sowiogórski odbył się już w nowym wiosennym terminie i razem z kolejnym nowym biegiem - Sowiogórską Dychą - ma za zadanie inaugurować wiosenne bieganie w Górach Sowich. Na trasie tego biegu organizatorzy chcą zaproponować biegaczom zupełnie nowe odcinki ,na których jeszcze nigdy nie biegano. Chodzi tu głównie Grabinę i Koziołki, a więc „górki” na poziomie ok. 950 m, skąd roztaczają się fantastyczne widoki na Karkonosze, Śnieżkę i Góry Wałbrzyskie. Oczywiście  będzie też Wielka Sowa.

Półmaraton Sowiogórski

Kontakt