Kontakt

Półmaraton Sowiogórski

 

HISTORIA BIEGU

 

Po raz pierwszy „Półmaraton Sowiogórski” odbył się 27 września 2014 roku.                    
Wspólnym wysiłkiem p.Michała Dominiaka –właściciela schr. ”Orzeł” - przedstawicieli USKS z Ludwikowic Kłodzkich i firmy Grabek Promotion zorganizowano bieg, którego start i meta zlokalizowane zostały obok schroniska na wysokości  779 m. npm. Trasa poprowadzona przez najpiękniejsze fragmenty Gór Sowich wywołała pozytywne emocje  wśród biegaczy.
 
   W inauguracyjnym biegu zwyciężył Piotr Holly z Wałbrzycha ,a bieg ukończyło 148 osób. Rok później pobiegło już 205 zawodników. Na kolejne dwa lata 2016 i 2017 bieg wszedł w skład Sportowego Weekendu organizowanego przez Grabek Promotion. Jego kolejne edycje odbyły się w Ludwikowicach Kłodzkich/ośrodek „Harenda”/ w dużej części po trasie z 2014 roku.         
  W 2018 roku bieg powrócił do jego pomysłodawców z UKS Ludwikowice  i był organizowany wspólnie z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w przeddzień „Biegu na Wielką Sowę”. Rok później Półmaraton Sowiogórski odbył się już w nowym wiosennym terminie i razem z kolejnym nowym biegiem - Sowiogórską Dychą - ma za zadanie inaugurować wiosenne bieganie w Górach Sowich. Na trasie tego biegu organizatorzy chcą zaproponować biegaczom zupełnie nowe odcinki ,na których jeszcze nigdy nie biegano. Chodzi tu głównie Grabinę i Koziołki, a więc „górki” na poziomie ok. 950 m, skąd roztaczają się fantastyczne widoki na Karkonosze, Śnieżkę i Góry Wałbrzyskie. Oczywiście  będzie też Wielka Sowa.

Jak dojechać
na start

Noclegi

Galeria

Wyniki

Trasa

Zapisy

Regulamin

Aktualności

Nasze nagrody:

CKG Nowa Ruda
Brązowa Kozica 2015
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
GNR
KSS Bartnica
BoxMe
Kamayu
Bieg na Sleze
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Półmaraton Ślężański
Bracia Rodzeń
biegigorskie.pl
CKG Nowa Ruda
Pieszyce
Biegamy po gorach
Data Sport
Schronisko Sowa
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Szyprówka - Chata Pod Sową