Wyniki 2023

Sowa finiszuje pod Orłem!

Jedno jest pewne - takiego biegu jeszcze u nas nie było! Warunki były idealne do organizacji zawodów pływackich w pływaniu pod górę, ale nie do biegania...

Na skróconej trasie najszybszy był Sylwester Lepiarz.

 

Dziękujemy Wam wszystkim za wspólną walkę z pogodą i do zobaczenia za rok!

 

 

Miło nam poinformować, że Sponsorem Tytularnym 14. Biegu na Wielką Sowę jest firma BoxMet - od lata wspierająca nasze biegi. Bardzo się cieszymy, że w tym roku znów biegniemy razem!!!

 

https://www.boxmet.com.pl/

Zapraszamy do udziału w naszym sztandarowym biegu!

 

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7623&dark=0

To już czternasty raz! Bieg na Wielką Sowę 6 sierpnia!

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy przyjechali do nas z całej Polski! Byli oczywiście również goście z zagranicy!

Kolejne wielkie święto górskiego biegania za nami, a na horyzoncie kolejne organizacyjne wyzwania. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego BNWS!

Sylwester Lepiarz dziś wygrywa, ze znakomitym czasem 00:37:37! Kto postara się pobiec szybciej w przyszłym roku?

Anna Ficner ponownie najlepsza wśród Pań.

Do zobaczenia za rok!

Pełne wynik biegu: https://wyniki.datasport.pl/results3677/

 

BUFF 13. Bieg na Wielką Sowę zakończony

Miło nam poinformować, że nowym oficjalnym sponsorem Biegu na Wielką Sowę została marka BUFF! To oznacza sporo fajnych biegowych nagród dla Was i obecność znanej i uznanej w świecie biegowym marki na mapie naszych biegów.

Sponsor Oficjalny - BUFF!


Są zapisy na Sowę!!!

13. Bieg na Wielką Sowę już 7 sierpnia. Zapisy już otwarte:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6645 

Limit startującyh to 900 osób!

Wyniki 2021

Zakończył się 12. Enervit Bieg na Wielką Sowę. Tym razem biegliśmy we mgle, w chmurach i w drobnym deszczu, ale na finał wyszło słońce!

Piotr Łobodziński nie dał sobie odebrać kolejnego zwycięstwa, a Anna Ficner była najlepsza wśród kobiet.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom 12. BNWS, że byliście z nami i zapraszamy na Wielką Sowę za rok.

W tym roku mamy jeszcze dwa jesienne biegi - pamiętajcie o nas - Górski Bieg Niepodległości w Świerkach i Półmaraton "Orzeł" w Sokolcu.

 

Otwieramy zapisy na 12. Enervit Bieg na Wielką Sowę !!!

Odpalamy zapisy na 12. Enervit Bieg na Wielką Sowę!!! Tradycyjnie w ramach BNWS odbędą się Mistrzostwa Polski Lekarzy, czekamy natomiast na decyzję co do MP PZLA Masters.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6078

W tym roku startujemy o 8.08.2021 o godzinie 10:00!

Limit zgłoszeń - 900 osób.

Opłata startowa do 31.05.2021 - 50 PLN.

Mieszkańcy Gminy Nowa Ruda i osoby 65+ - stała opłata w wysokości 50 PLN.

Drużyny/ teamy/ grupy biegowe (min. 6 osób) - 50 PLN.

Wszystko oczywiście obowiązuje do osiągnięcia limitu 900 osób.

Wszystko już za nami... Bardzo Wam dziękujemy - bez Was by się to wszystko nie udało. Pogoda dopisała - nawet aż za bardzo, a sierpniowy upał to już tradycja naszego biegu. Trofea zdobyte przez Was w kategoriach wiekowych wyślemy pocztą - trochę to potrwa, więc prosimy o cierpliwość.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystko już wróci do normalności.

Pamiętajcie o naszych wrześniowych biegach - Sowiogórska Dycha i Półmaraton Sowiogórski już niebawem! No i znów mamy limit - 250 osób na bieg.

 

 

11. Enervit Bieg na Wielką Sowę przechodzi do historii. Masłowska i Łobodziński Mistrzami Polski w biegu alpejskim

Sektory startowe w czwartek 6.08.2020. Zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski PZLA - zamknięcie listy startowej 5.08!

Sektory startowe opublikujemy w czwartek. Listy startowe będą dostępne również w biurze zawodów, a przydzielony numer startowy będzie powiązany z przydzieloną strefą.

 

Kluczem podziału będą kategorie wiekowe. Planowana kolejność jest następująca - najpierw MP PZLA + kategorie do M i K 30, a potem kategorie klasyfikowane w MP masters - od najstarszych do najmłodszych.

 

Plusem takiego rozwiązania jest rywalizacja wewnątrz własnej kategorii wiekowej, a start falowy sprawi że na trasie będzie więcej miejsca. Elita PZLA będzie miała dodatkowe, wydzielone miejsce startu.

 

Zawodnicy startujący w MP PZLA, którzy nie zgłosili się do startu przez portal datasport.pl, mają czas TYLKO do 5.08.2020 aby zgłosić się przez formularz PZLA:https://starter.pzla.pl/?Typ=1 i to jedyna i ostatnia szansa na dopisanie do listy startowej.

Wiadomość z ostatniej chwili jest właśnie taka - MP PZLA i elita polskich biagaczy górskich w Ludwikowicach !!! Oprócz tego mamy oczywiście MP Mastersów i Lekarzy.

Pamiętajcie, że limit zawodników w tym roku to 600 osób, a listę startową zamykamy 5 sierpnia.

Mistrzostwa Polski PZLA w biegu alpejskim u nas !!!

Wszystko wydaje się już ustalone i wyjaśnione. Bieg powinien się zatem odbyć bez przeszkód, oczywiście w ramach reżimu sanitarnego i zaleceń epidemicznych i w oparciu o nasz i Wasz zdrowy rozsądek. Wracamy zatem do pierwotnego planu i czterech niezależnych startów w grupach po 150 osób.

Takie ustalenia powodują też, że musimy w tym roku wprowadzić limit uczestników i wynosi on 600 osób. Mamy nadzieję, że to koniec zamieszania i niespodzianek z planowaniem 11. Enervit Biegu na Wielką Sowę...

A zatem - zapisy otwarte!

Bieg tylko dla 150 osób? Walczymy dalej...

W związku z decyzją i stanowiskiem Powiatowej Komendy Policji w Kłodzku (Wydział Ruchu Drogowego) aktualnie nie możemy przeprowadzić BNWS wg założonego przez nas scenariusza, czyli  przy ścisłym rygorze sanitarnym, eliminacji kibiców ze startu i mety oraz w kilku grupach liczących po 150 osób. Wiemy że w innych częściach Polski, a nawet w innych częściach województwa dolnośląskiego odbywają się imprezy sportowe na takich właśnie lub podobnych zasadach i że tam interpretacja obowiązujących przepisów jest inna. Jednak to organ administracyjny  zawsze podejmuje decyzję i wydaje opinię, a my musimy się do niej dostosować.

Czekamy więc na kolejne rozporządzenie Rady Ministrów i decyzję Ministra Sportu o zwiększeniu ilości uczestników imprez sportowych - analogicznie do niedawnej decyzji dotyczącej udziału coraz większej ilości widzów w  wydarzeniach kulturalnych, koncertach itp. Publiczność pojawia się już na stadionach, a wkrótce pojawi się również w halach sportowych.

Zamykamy więc zapisy na tegoroczny BNWS, gwarantując start wszystkim zapisanym i opłaconym zawodnikom i czekając na kolejne decyzje rządu. W takiej sytuacji występujemy o zgody, opinie i pozwolenia na bieg dla 150 osób, rezygnując z MP mastersów i lekarzy, bo nie jesteśmy w stanie zmieścić tej rywalizacji w wymaganej kwocie zawodników.

W momencie ogłoszenia decyzji o zwiększeniu ilości zawodników biorących udział w zawodach sportowych, wracamy do planu A i otwieramy zapisy. Jeśli nic się nie zmieni i rząd o nas zapomni - BNWS odbędzie się jako impreza dla 150 osób.

Mamy nadzieję, że nas rozumiecie i będziecie trzymać kciuki za tegoroczny BNWS.

Jest zielone światło - przywracamy zapisy na 11. Enervit Bieg na Wielką Sowę!!!

Mamy to!!!

 

Złota Kozica za najlepszy w Polsce Bieg Alpejski ponownie dla Biegu na Wielką Sowę!!! Bardzo dziękujemy za Wasze głosy! Zaszczyt tym większy, że nagrody odbieraliśmy u nas - tegoroczna gala Ligi Biegów Górskich odbyła się w Sokolcu!

Górski Bieg Niepodległości w został trzecim biegiem anglosaskim i uplasował się również w pierwszej dziesiątce open. A drugie miejsce wśród wszystkich polskich biegów zajęła nasza Wielka Sowa! Aż cztery Kozice dołączyły do naszej kolekcji!!!

 

 

Złote Kozice 2019 !!!

 

Ruszył coroczny konkurs na najlepsze biegi górskie w Polsce. Bieg na Wielką Sowę znów walczy o zwycięstwo w kategorii biegów alpejskich. Dzięki Waszym startom w Ludwikowicach Kłodzkich i Waszym głosom możemy wygrać Złotą Kozicę. Bardzo liczymy na Wasze głosy! Wielka Sowa czeka!

 

Głosujemy do 19 listopada do godziny 12:00. https://zlotakozica.b4sportonline.pl

Bieg na Wielką Sowę

Aktualności

Nasze nagrody:

CKG Nowa Ruda
Brązowa Kozica 2015
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
GNR
KSS Bartnica
BoxMe
Kamayu
Bieg na Sleze
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Półmaraton Ślężański
Bracia Rodzeń
biegigorskie.pl
CKG Nowa Ruda
Pieszyce
Biegamy po gorach
Data Sport
Schronisko Sowa
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Szyprówka - Chata Pod Sową