Karczma Pod Sową
Szyprówka - Chata Pod Sową
Juventur Walbrzych
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Nadleśnictwo Jugow
Schronisko Sowa
Schronisko turystyczne Orzeł
MARCCO
Enervit
Góry Sowie
Ośrodek wypoczynkowy Rzeczka
biegigorskie.pl
Data Sport
Dla was
Portal gorski
Biegamy po gorach
Pieszyce
XC LIFE
CKG Nowa Ruda
biegigorskie.pl
Bracia Rodzeń
Półmaraton Ślężański
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Bieg na Sleze
Festiwal Biegów
RadioWrocław
Liga Biegów
Kamayu
BoxMe
KSS Bartnica
Travel
FitLife
YellowVit
GreenMag
Sowie
Browar Wielka Sowa
http://kuehne.pl/
http://sudeckiprodukty.pl/
GNR
Strona główna biegaj w gorach sowoich
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Brązowa Kozica 2015
CKG Nowa Ruda

Nasze nagrody:

Aktualności

Bieg na Wielką Sowę

Złote Kozice 2019 !!!

 

Ruszył coroczny konkurs na najlepsze biegi górskie w Polsce. Bieg na Wielką Sowę znów walczy o zwycięstwo w kategorii biegów alpejskich. Dzięki Waszym startom w Ludwikowicach Kłodzkich i Waszym głosom możemy wygrać Złotą Kozicę. Bardzo liczymy na Wasze głosy! Wielka Sowa czeka!

 

Głosujemy do 19 listopada do godziny 12:00. https://zlotakozica.b4sportonline.pl

Mamy to!!!

 

Złota Kozica za najlepszy w Polsce Bieg Alpejski ponownie dla Biegu na Wielką Sowę!!! Bardzo dziękujemy za Wasze głosy! Zaszczyt tym większy, że nagrody odbieraliśmy u nas - tegoroczna gala Ligi Biegów Górskich odbyła się w Sokolcu!

Górski Bieg Niepodległości w został trzecim biegiem anglosaskim i uplasował się również w pierwszej dziesiątce open. A drugie miejsce wśród wszystkich polskich biegów zajęła nasza Wielka Sowa! Aż cztery Kozice dołączyły do naszej kolekcji!!!

 

 

Jest zielone światło - przywracamy zapisy na 11. Enervit Bieg na Wielką Sowę!!!

W związku z decyzją i stanowiskiem Powiatowej Komendy Policji w Kłodzku (Wydział Ruchu Drogowego) aktualnie nie możemy przeprowadzić BNWS wg założonego przez nas scenariusza, czyli  przy ścisłym rygorze sanitarnym, eliminacji kibiców ze startu i mety oraz w kilku grupach liczących po 150 osób. Wiemy że w innych częściach Polski, a nawet w innych częściach województwa dolnośląskiego odbywają się imprezy sportowe na takich właśnie lub podobnych zasadach i że tam interpretacja obowiązujących przepisów jest inna. Jednak to organ administracyjny  zawsze podejmuje decyzję i wydaje opinię, a my musimy się do niej dostosować.

Czekamy więc na kolejne rozporządzenie Rady Ministrów i decyzję Ministra Sportu o zwiększeniu ilości uczestników imprez sportowych - analogicznie do niedawnej decyzji dotyczącej udziału coraz większej ilości widzów w  wydarzeniach kulturalnych, koncertach itp. Publiczność pojawia się już na stadionach, a wkrótce pojawi się również w halach sportowych.

Zamykamy więc zapisy na tegoroczny BNWS, gwarantując start wszystkim zapisanym i opłaconym zawodnikom i czekając na kolejne decyzje rządu. W takiej sytuacji występujemy o zgody, opinie i pozwolenia na bieg dla 150 osób, rezygnując z MP mastersów i lekarzy, bo nie jesteśmy w stanie zmieścić tej rywalizacji w wymaganej kwocie zawodników.

W momencie ogłoszenia decyzji o zwiększeniu ilości zawodników biorących udział w zawodach sportowych, wracamy do planu A i otwieramy zapisy. Jeśli nic się nie zmieni i rząd o nas zapomni - BNWS odbędzie się jako impreza dla 150 osób.

Mamy nadzieję, że nas rozumiecie i będziecie trzymać kciuki za tegoroczny BNWS.

Bieg tylko dla 150 osób? Walczymy dalej.

Wszystko wydaje się już ustalone i wyjaśnione. Bieg powinien się zatem odbyć bez przeszkód, oczywiście w ramach reżimu sanitarnego i zaleceń epidemicznych i w oparciu o nasz i Wasz zdrowy rozsądek. Wracamy zatem do pierwotnego planu i czterech niezależnych startów w grupach po 150 osób.

Takie ustalenia powodują też, że musimy w tym roku wprowadzić limit uczestników i wynosi on 600 osób. Mamy nadzieję, że to koniec zamieszania i niespodzianek z planowaniem 11. Enervit Biegu na Wielką Sowę...

A zatem - zapisy otwarte!

Mistrzostwa Polski PZLA w biegu alpejskim u nas !!!

Wiadomość z ostatniej chwili jest właśnie taka - MP PZLA i elita polskich biagaczy górskich w Ludwikowicach !!! Oprócz tego mamy oczywiście MP Mastersów i Lekarzy.

Pamiętajcie, że limit zawodników w tym roku to 600 osób, a listę startową zamykamy 5 sierpnia.

Bardzo prosimy o wydrukowanie, wypełnienie i podpisani oświadczenia i zdeponowania go w biurze zawodów. Jest to niezbędne z powodów sanitarno - epidemicznych. Każdy startujący w tegorocznym BNWS będzie musiał nam takie oświadczenie zostawić. Druki będą również dostępne w biurze zawodów, bezpośrednio przed biegiem.

 

Osiągnęliśmy limit 600 osób, więc zapisy zostały zamknięte. Z przykrością przypominamy też, że musieliśmy odwołać tegoroczną Mini Sowę, której w dzisiejszych okolicznościach nie da się sprawnie i bezpiecznie zorganizować.

Oświadczenie COVID - 19 obowiązkowe na 11. Enervit  Biegu na Wielką Sowę. Zapisy zamknięte. Mini Sowa odwołana!

Sektory startowe opublikujemy w czwartek. Listy startowe będą dostępne również w biurze zawodów, a przydzielony numer startowy będzie powiązany z przydzieloną strefą.

 

Kluczem podziału będą kategorie wiekowe. Planowana kolejność jest następująca - najpierw MP PZLA + kategorie do M i K 30, a potem kategorie klasyfikowane w MP masters - od najstarszych do najmłodszych.

 

Plusem takiego rozwiązania jest rywalizacja wewnątrz własnej kategorii wiekowej, a start falowy sprawi że na trasie będzie więcej miejsca. Elita PZLA będzie miała dodatkowe, wydzielone miejsce startu.

 

Zawodnicy startujący w MP PZLA, którzy nie zgłosili się do startu przez portal datasport.pl, mają czas TYLKO do 5.08.2020 aby zgłosić się przez formularz PZLA:https://starter.pzla.pl/?Typ=1 i to jedyna i ostatnia szansa na dopisanie do listy startowej.

Sektory startowe w czwartek 6.08.2020. Zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski PZLA - zamknięcie listy startowej 5.08!

11. Enervit Bieg na Wielką Sowę przechodzi do historii. Masłowska i Łobodziński Mistrzami Polski w biegu alpejskim

Wszystko już za nami... Bardzo Wam dziękujemy - bez Was by się to wszystko nie udało. Pogoda dopisała - nawet aż za bardzo, a sierpniowy upał to już tradycja naszego biegu. Trofea zdobyte przez Was w kategoriach wiekowych wyślemy pocztą - trochę to potrwa, więc prosimy o cierpliwość.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszystko już wróci do normalności.

Pamiętajcie o naszych wrześniowych biegach - Sowiogórska Dycha i Półmaraton Sowiogórski już niebawem! No i znów mamy limit - 250 osób na bieg.

 

 

Odpalamy zapisy na 12. Enervit Bieg na Wielką Sowę!!! Tradycyjnie w ramach BNWS odbędą się Mistrzostwa Polski Lekarzy, czekamy natomiast na decyzję co do MP PZLA Masters.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6078

W tym roku startujemy o 8.08.2021 o godzinie 10:00!

Limit zgłoszeń - 900 osób.

Opłata startowa do 31.05.2021 - 50 PLN.

Mieszkańcy Gminy Nowa Ruda i osoby 65+ - stała opłata w wysokości 50 PLN.

Drużyny/ teamy/ grupy biegowe (min. 6 osób) - 50 PLN.

Wszystko oczywiście obowiązuje do osiągnięcia limitu 900 osób.

Otwieramy zapisy na 12. Enervit Bieg na Wielką Sowę !!!

OŚWIADCZENIE COVID

To już za kilka dni!

Ostatnia chwila na zapisy do 12. Enervit Biegu na Wielką Sowę. Biegniemy w niedzielę, 8 sierpnia o godz. 10:00!!!

 

Bardzo Was prosimy o pobieranie i drukowanie oraz wypełnianie oświadczeń covidowych.

Piotr Łobodziński i Anna Ficner najlepsi!

Zakończył się 12. Enervit Bieg na Wielką Sowę. Tym razem biegliśmy we mgle, w chmurach i w drobnym deszczu, ale na finał wyszło słońce!

Piotr Łobodziński nie dał sobie odebrać kolejnego zwycięstwa, a Anna Ficner była najlepsza wśród kobiet.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom 12. BNWS, że byliście z nami i zapraszamy na Wielką Sowę za rok.

W tym roku mamy jeszcze dwa jesienne biegi - pamiętajcie o nas - Górski Bieg Niepodległości w Świerkach i Półmaraton "Orzeł" w Sokolcu.

 

Wyniki 2021