GNR
Strona główna biegaj w gorach sowoich
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Brązowa Kozica 2015
CKG Nowa Ruda

Nasze nagrody:

Aktualności

Bieg na Wielką Sowę

Złote Kozice 2019 !!!

 

Ruszył coroczny konkurs na najlepsze biegi górskie w Polsce. Bieg na Wielką Sowę znów walczy o zwycięstwo w kategorii biegów alpejskich. Dzięki Waszym startom w Ludwikowicach Kłodzkich i Waszym głosom możemy wygrać Złotą Kozicę. Bardzo liczymy na Wasze głosy! Wielka Sowa czeka!

 

Głosujemy do 19 listopada do godziny 12:00. https://zlotakozica.b4sportonline.pl

Mamy to!!!

 

Złota Kozica za najlepszy w Polsce Bieg Alpejski ponownie dla Biegu na Wielką Sowę!!! Bardzo dziękujemy za Wasze głosy! Zaszczyt tym większy, że nagrody odbieraliśmy u nas - tegoroczna gala Ligi Biegów Górskich odbyła się w Sokolcu!

Górski Bieg Niepodległości w został trzecim biegiem anglosaskim i uplasował się również w pierwszej dziesiątce open. A drugie miejsce wśród wszystkich polskich biegów zajęła nasza Wielka Sowa! Aż cztery Kozice dołączyły do naszej kolekcji!!!

 

 Długo to trwało, ale w obecnej rzeczywistości trudno było cokolwiek planować. Czekaliśmy na rozwój wypadków, analizowaliśmy sytuację, nasze możliwości, warunki bezpieczeństwa, zmieniające się wciąż przepisy i obostrzenie sanitarne. Zdecydowaliśmy się na bezpieczny, kontrolowany i ostrożny powrót do biegowej normalności. Bieg się odbędzie - według nowych zasad bezpieczeństwa oraz sanitarnych wymogów i rekomendacji. Z kilku rzeczy musieliśmy zrezygnować, a sporo zmienić. Mamy nadzieję, ze razem z Wami dokończymy walkę z koronawirusem i spotkamy się znów w Ludwikowicach - oczywiście z zachowaniem zasad społecznego dystansu. Robimy to i biegniemy razem ze zdrowym rozsądkiem. Zajrzyjcie do nowego regulaminu. Zapisy TYLKO do 5.08.2020!!!
Zapisz się!

W związku z decyzją i stanowiskiem Powiatowej Komendy Policji w Kłodzku (Wydział Ruchu Drogowego) aktualnie nie możemy przeprowadzić BNWS wg założonego przez nas scenariusza, czyli  przy ścisłym rygorze sanitarnym, eliminacji kibiców ze startu i mety oraz w kilku grupach liczących po 150 osób. Wiemy że w innych częściach Polski, a nawet w innych częściach województwa dolnośląskiego odbywają się imprezy sportowe na takich właśnie lub podobnych zasadach i że tam interpretacja obowiązujących przepisów jest inna. Jednak to organ administracyjny  zawsze podejmuje decyzję i wydaje opinię, a my musimy się do niej dostosować.

Czekamy więc na kolejne rozporządzenie Rady Ministrów i decyzję Ministra Sportu o zwiększeniu ilości uczestników imprez sportowych - analogicznie do niedawnej decyzji dotyczącej udziału coraz większej ilości widzów w  wydarzeniach kulturalnych, koncertach itp. Publiczność pojawia się już na stadionach, a wkrótce pojawi się również w halach sportowych.

Zamykamy więc zapisy na tegoroczny BNWS, gwarantując start wszystkim zapisanym i opłaconym zawodnikom i czekając na kolejne decyzje rządu. W takiej sytuacji występujemy o zgody, opinie i pozwolenia na bieg dla 150 osób, rezygnując z MP mastersów i lekarzy, bo nie jesteśmy w stanie zmieścić tej rywalizacji w wymaganej kwocie zawodników.

W momencie ogłoszenia decyzji o zwiększeniu ilości zawodników biorących udział w zawodach sportowych, wracamy do planu A i otwieramy zapisy. Jeśli nic się nie zmieni i rząd o nas zapomni - BNWS odbędzie się jako impreza dla 150 osób.

Mamy nadzieję, że nas rozumiecie i będziecie trzymać kciuki za tegoroczny BNWS.

Bieg tylko dla 150 osób? Walczymy dalej!

Karczma Pod Sową
Szyprówka - Chata Pod Sową
Juventur Walbrzych
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Nadleśnictwo Jugow
Schronisko Sowa
Schronisko turystyczne Orzeł
MARCCO
Enervit
Góry Sowie
Ośrodek wypoczynkowy Rzeczka
Radio Gold
Data Sport
Dla was
Portal gorski
Biegamy po gorach
Pieszyce
XC LIFE
CKG Nowa Ruda
biegigorskie.pl
Półmaraton Ślężański
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Super Bieg Runner's
Bieg na Sleze
Festiwal Biegów
http://kuehne.pl/
http://sudeckiprodukty.pl/