Szyprówka - Chata Pod Sową
Juventur Walbrzych
Fundusz Regionu Walbrzyskiego
Schronisko Sowa
Ośrodek wypoczynkowy Rzeczka
Data Sport
Biegamy po gorach
Pieszyce
CKG Nowa Ruda
biegigorskie.pl
Bracia Rodzeń
Półmaraton Ślężański
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój
Bieg na Sleze
RadioWrocław
Liga Biegów
Kamayu
BoxMe
KSS Bartnica
GNR
Strona główna biegaj w gorach sowoich
Srebrna Kozica 2013, 2012, 2010
Złota Kozica 2018, 2017, 2016
Brązowa Kozica 2015
CKG Nowa Ruda

Nasze nagrody:

„ REGATTA 8. BIEG NA WIELKĄ SOWĘ” CZYLI RECEPTA NA SUKCES.

 

 

W ciągu ostatnich trzech lat „Bieg na Wielką Sowę” stał się jednym z najpopularniejszych biegów górskich w Polsce. Na pewno jest liderem wśród biegów alpejskich i półmaratonów jeżeli chodzi o frekwencję i poziom organizacyjny. Niektórzy zawodnicy twierdzą, że jest to bieg kultowy i każdy chce w nim wystartować, stąd coroczna progresja frekwencji. Imponująca liczba 600 osób na starcie robi wrażenie. 


Trasa momentami zaprojektowana jak wielka scena teatralna, po której przewija się barwny korowód biegaczek i biegaczy wyglądała imponująco. Kibiców w tym roku było wyjątkowo wielu. Dopingowali mocno. Aż trzy pełne autokary wysłali organizatorzy z „Harendy” na Przełęcz Sokolą, aby w tym najatrakcyjniejszym chyba fragmencie trasy kibice mogli dopingować zawodników. 
Zlokalizowano tam dwie Premie Górskie - finansowe /”Karczma pod Sową” i „Szyprówka”/i tą najważniejszą dla pozostałych zawodników – Regatta Premię Górską 3 pod schroniskiem ”Orzeł”.
Cały odcinek od Przełęczy Sokolej po schronisko ”Orzeł” oblegany był przez setki kibiców i dawał wielką satysfakcję zawodnikom i organizatorom. Biec w takim szpalerze kibiców, to wielka frajda!